Amphenol Industrial PT06SE16-23SX-SR
PT06SE16-23SX-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT06SE16-23SX-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 23C 22#20 1#16 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06SE16-23SX-SR.pdf
Availability of PT06SE16-23SX-SR
QUANTITY
PT06SE16-23SX-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06SE16-23SX-SR
Internal Part NumberEIS-PT06SE16-23SX-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06SE16-23SX-SR
Related LinksPT06SE16, PT06SE16-23SX-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06SE16-23SX-SR Details Description
Related parts for PT06SE16-23SX-SR
CONN HOUS 3POS .100 W/RAMP/RIB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 24.58UH SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HARD WARE KIT 34P DM BLOCK datasheet.pdf
HEATSHK LABEL 0.750" PRESCORE datasheet.pdf
CAP FILM 680 NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf