Amphenol Industrial PT06SE22-41SX-SR
PT06SE22-41SX-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT06SE22-41SX-SR
Brief Description
PTSE 41C 27#20 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06SE22-41SX-SR.pdf
Availability of PT06SE22-41SX-SR
QUANTITY
PT06SE22-41SX-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06SE22-41SX-SR
Internal Part NumberEIS-PT06SE22-41SX-SR
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06SE22-41SX-SR
Related LinksPT06SE22, PT06SE22-41SX-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06SE22-41SX-SR Details Description
Related parts for PT06SE22-41SX-SR
RES SMD 243 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RES 200 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 12V datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 22A SCREW 125V datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR 100MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf