Amphenol Industrial PT06U12-10S-027
PT06U12-10S-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT06U12-10S-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06U12-10S-027.pdf
Availability of PT06U12-10S-027
QUANTITY
PT06U12-10S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06U12-10S-027
Internal Part NumberEIS-PT06U12-10S-027
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06U12-10S-027
Related LinksPT06U12, PT06U12-10S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06U12-10S-027 Details Description
Related parts for PT06U12-10S-027
HEATSHRNK POLY Q2Z 1/4"X500' BLK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 100MHZ 20SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN CAP ASSY 3POS 18-20AWG RED datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
LED PMI REAR MOUNT BLUE datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20 datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
LED SUPPLY AC/DC CC 25-44V 350MA datasheet.pdf