Amphenol Industrial PT06USBSB3-20-41S-027
PT06USBSB3-20-41S-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT06USBSB3-20-41S-027
Brief Description
PT 41C 41#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06USBSB3-20-41S-027.pdf
Availability of PT06USBSB3-20-41S-027
QUANTITY
PT06USBSB3-20-41S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06USBSB3-20-41S-027
Internal Part NumberEIS-PT06USBSB3-20-41S-027
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06USBSB3-20-41S-027
Related LinksPT06USBSB3, PT06USBSB3-20-41S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06USBSB3-20-41S-027 Details Description
Related parts for PT06USBSB3-20-41S-027
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.69 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15W 12V 1.3A datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS 1MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR OVAL TH/SNAP ON datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf