Amphenol Industrial PT07P22-55PZ
PT07P22-55PZ picture photo
Mfg. Part Number
PT07P22-55PZ
Brief Description
PT 55C 55#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT07P22-55PZ.pdf
Availability of PT07P22-55PZ
QUANTITY
PT07P22-55PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of PT07P22-55PZ
Internal Part NumberEIS-PT07P22-55PZ
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT07P22-55PZ
Related LinksPT07P2, PT07P22-55PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT07P22-55PZ Details Description
Related parts for PT07P22-55PZ
Connector Header, Bottom Entry 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 13.2A 8SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 1UH SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 70POS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IGBT 600V 22A 40W TO220FP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 100MA 4.5 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.33UF RADIAL datasheet.pdf