Amphenol Industrial PT08CP-18-32P(151)
PT08CP-18-32P(151) picture photo
Mfg. Part Number
PT08CP-18-32P(151)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN RA
Datasheet Download
PT08CP-18-32P(151).pdf
Availability of PT08CP-18-32P(151)
QUANTITY
PT08CP-18-32P(151) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT08CP-18-32P(151)
Internal Part NumberEIS-PT08CP-18-32P(151)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT08CP-18-32P(151)
Related LinksPT08CP-18, PT08CP-18-32P(151) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT08CP-18-32P(151) Details Description
Related parts for PT08CP-18-32P(151)
RES 5.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1410 datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC OP AMP LP HI SPEED 10-UMAX datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM ORANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADL5331 datasheet.pdf
AB 2C 2#16S PIN RECP datasheet.pdf
15V, NPN medium power transistor IC datasheet.pdf