Amphenol Industrial PTB12-98PSX
PTB12-98PSX picture photo
Mfg. Part Number
PTB12-98PSX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTB 10C 10#20 PIN/SKT RECP
Datasheet Download
PTB12-98PSX.pdf
Availability of PTB12-98PSX
QUANTITY
PTB12-98PSX Order Process
Ship out your order
Specifications of PTB12-98PSX
Internal Part NumberEIS-PTB12-98PSX
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTB12-98PSX
Related LinksPTB12, PTB12-98PSX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTB12-98PSX Details Description
Related parts for PTB12-98PSX
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC QUAD NAND R/S LATCH 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A PIN 115V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC LATCH TRANSPAR QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
ENTRANCE END FITTING datasheet.pdf
BLK 12MM X 55 M datasheet.pdf