Amphenol Industrial PTB14-18PSY
PTB14-18PSY picture photo
Mfg. Part Number
PTB14-18PSY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTB 18C 18#20 PIN/SKT REC
Datasheet Download
PTB14-18PSY.pdf
Availability of PTB14-18PSY
QUANTITY
PTB14-18PSY Order Process
Ship out your order
Specifications of PTB14-18PSY
Internal Part NumberEIS-PTB14-18PSY
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTB14-18PSY
Related LinksPTB14, PTB14-18PSY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTB14-18PSY Details Description
Related parts for PTB14-18PSY
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMB datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 550V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 270 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 32V 14A 450W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf