Sullins Connector Solutions PTC13SAGN
PTC13SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PTC13SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS
Datasheet Download
PTC13SAGN.pdf
Availability of PTC13SAGN
QUANTITY
PTC13SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC13SAGN
Internal Part NumberEIS-PTC13SAGN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTC13SAGN
Related LinksPTC1, PTC13SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PTC13SAGN Details Description
Related parts for PTC13SAGN
VOLTMETER 0-20VDC LCD PANEL MT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER DL 4B 16SOEIAJ datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3.8A 10TDFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 20"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR 3ST 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 250MW SOD123 datasheet.pdf