Sullins Connector Solutions PTC19SFDN
PTC19SFDN picture photo
Mfg. Part Number
PTC19SFDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS
Datasheet Download
PTC19SFDN.pdf
Availability of PTC19SFDN
QUANTITY
PTC19SFDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC19SFDN
Internal Part NumberEIS-PTC19SFDN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)