Sullins Connector Solutions PTC22SFEN
PTC22SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PTC22SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS
Datasheet Download
PTC22SFEN.pdf
Availability of PTC22SFEN
QUANTITY
PTC22SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC22SFEN
Internal Part NumberEIS-PTC22SFEN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTC22SFEN
Related LinksPTC2, PTC22SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PTC22SFEN Details Description
Related parts for PTC22SFEN
SENSOR 15PSI GAUGE datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 22V SNT-4A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VAC 65VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC PCIE CLOCK GEN 100MHZ 14QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf