Sullins Connector Solutions PTC24SBEN
PTC24SBEN picture photo
Mfg. Part Number
PTC24SBEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS
Datasheet Download
PTC24SBEN.pdf
Availability of PTC24SBEN
QUANTITY
PTC24SBEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC24SBEN
Internal Part NumberEIS-PTC24SBEN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTC24SBEN
Related LinksPTC2, PTC24SBEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PTC24SBEN Details Description
Related parts for PTC24SBEN
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DGT LED DVR 44-PLCC datasheet.pdf
IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf