Vishay/BCcomponents PTCCL07H111HTE
PTCCL07H111HTE picture photo
Mfg. Part Number
PTCCL07H111HTE
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
THERMISTOR 48 OHM 265V PTC
Datasheet Download
PTCCL07H111HTE.pdf
Availability of PTCCL07H111HTE
QUANTITY
PTCCL07H111HTE Order Process
Ship out your order
Specifications of PTCCL07H111HTE
Internal Part NumberEIS-PTCCL07H111HTE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series661
PackagingBulk
Voltage - Max265V
Current - Max650mA
Current - Hold (Ih) (Max)110mA
Current - Trip (It)165mA