Amphenol Industrial PTG06P-14-19S(152)
PTG06P-14-19S(152) picture photo
Mfg. Part Number
PTG06P-14-19S(152)
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE SKT
Datasheet Download
PTG06P-14-19S(152).pdf
Availability of PTG06P-14-19S(152)
QUANTITY
PTG06P-14-19S(152) Order Process
Ship out your order
Specifications of PTG06P-14-19S(152)
Internal Part NumberEIS-PTG06P-14-19S(152)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTG06P-14-19S(152)
Related LinksPTG06P-14, PTG06P-14-19S(152) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTG06P-14-19S(152) Details Description
Related parts for PTG06P-14-19S(152)
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
CONN SKT .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
MS2-CCD LINEAR CODE SCNR datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.94 OHM 1% 10W datasheet.pdf