Amphenol Industrial PTG06P-16-26P(152)
PTG06P-16-26P(152) picture photo
Mfg. Part Number
PTG06P-16-26P(152)
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE PIN
Datasheet Download
PTG06P-16-26P(152).pdf
Availability of PTG06P-16-26P(152)
QUANTITY
PTG06P-16-26P(152) Order Process
Ship out your order
Specifications of PTG06P-16-26P(152)
Internal Part NumberEIS-PTG06P-16-26P(152)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTG06P-16-26P(152)
Related LinksPTG06P-16, PTG06P-16-26P(152) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTG06P-16-26P(152) Details Description
Related parts for PTG06P-16-26P(152)
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC DUAL 15V OUT 10W datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A HNGE LVR datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 11.3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.3MM BROWN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf