Murata Electronics North America PTGL09AS3R3K4B51A0
PTGL09AS3R3K4B51A0 picture photo
Mfg. Part Number
PTGL09AS3R3K4B51A0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 3.3 OHM
Datasheet Download
PTGL09AS3R3K4B51A0.pdf
Availability of PTGL09AS3R3K4B51A0
QUANTITY
PTGL09AS3R3K4B51A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTGL09AS3R3K4B51A0
Internal Part NumberEIS-PTGL09AS3R3K4B51A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPTC Overcurrent POSISTOR®
Standard Package1,500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPosistor®
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C3.3
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 9.3mm Dia x 3.5mm W
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTGL09AS3R3K4B51A0
Related LinksPTGL09AS3, PTGL09AS3R3K4B51A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTGL09AS3R3K4B51A0 Details Description
Related parts for PTGL09AS3R3K4B51A0
CONN HEADER .100 DUAL STR 4POS datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H R/A datasheet.pdf
IC SRAM 1M 64X16 44-SOJ datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf