Murata Electronics North America PTGL9SARR33M1B51A0
PTGL9SARR33M1B51A0 picture photo
Mfg. Part Number
PTGL9SARR33M1B51A0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 0.33 OHM
Datasheet Download
PTGL9SARR33M1B51A0.pdf
Availability of PTGL9SARR33M1B51A0
QUANTITY
PTGL9SARR33M1B51A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTGL9SARR33M1B51A0
Internal Part NumberEIS-PTGL9SARR33M1B51A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPosistor®
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C0.33
Resistance Tolerance±20%
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 9.0mm Dia x 3.5mm W
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTGL9SARR33M1B51A0
Related LinksPTGL9SARR, PTGL9SARR33M1B51A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTGL9SARR33M1B51A0 Details Description
Related parts for PTGL9SARR33M1B51A0
CABLE FLAT FLEX 4POS 0.5MM 5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 300 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W SMBJ datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf