Murata Electronics North America PTGL9SAS1R2K2B51A0
PTGL9SAS1R2K2B51A0 picture photo
Mfg. Part Number
PTGL9SAS1R2K2B51A0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 1.2 OHM
Datasheet Download
PTGL9SAS1R2K2B51A0.pdf
Availability of PTGL9SAS1R2K2B51A0
QUANTITY
PTGL9SAS1R2K2B51A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTGL9SAS1R2K2B51A0
Internal Part NumberEIS-PTGL9SAS1R2K2B51A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPosistor®
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C1.2
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 9.0mm Dia x 3.5mm W
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTGL9SAS1R2K2B51A0
Related LinksPTGL9SAS1, PTGL9SAS1R2K2B51A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTGL9SAS1R2K2B51A0 Details Description
Related parts for PTGL9SAS1R2K2B51A0
OSC XO 48.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG8A 13AWG 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
PMI BASE BAYO 11/16 INCAND SLDR datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf