API Delevan PTKM25-30SM
PTKM25-30SM picture photo
Mfg. Part Number
PTKM25-30SM
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 25UH 2.16A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
PTKM25-30SM.pdf
Availability of PTKM25-30SM
QUANTITY
PTKM25-30SM Order Process
Ship out your order
Specifications of PTKM25-30SM
Internal Part NumberEIS-PTKM25-30SM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPTKM-SM
PackagingBulk
TypeToroidal
Material - CoreFerrite
Inductance25µH
Tolerance±10%
Current Rating2.16A
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.440" L x 0.440" W (11.18mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTKM25-30SM
Related LinksPTKM2, PTKM25-30SM Datasheet, API Delevan Distributor
PTKM25-30SM Details Description
Related parts for PTKM25-30SM
IDC CABLE - MKS20K/MC20G/MPR20K datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO220AA datasheet.pdf
IC COMP HEX WINDOW W/REF 24-LLP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 200V GBPCW datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf