API Delevan PTKM25-30SM
PTKM25-30SM picture photo
Mfg. Part Number
PTKM25-30SM
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 25UH 2.16A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
PTKM25-30SM.pdf
Availability of PTKM25-30SM
QUANTITY
PTKM25-30SM Order Process
Ship out your order
Specifications of PTKM25-30SM
Internal Part NumberEIS-PTKM25-30SM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPTKM-SM
PackagingBulk
TypeToroidal
Material - CoreFerrite
Inductance25µH
Tolerance±10%
Current Rating2.16A
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.440" L x 0.440" W (11.18mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTKM25-30SM
Related LinksPTKM2, PTKM25-30SM Datasheet, API Delevan Distributor
PTKM25-30SM Details Description
Related parts for PTKM25-30SM
RES SMD 7.68K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 25NS 28SOIC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 20"W datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 28V 50.4V 1.8A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf