Vishay/Vitramon VJ0603D5R1BXXAJ
VJ0603D5R1BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1BXXAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D5R1BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D5R1BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1BXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D5R1BXXAJ
IC REG LDO 1.8V 0.5A DPAK datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC COUNTER U/D 6BIT UNIV 28-PLCC datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
MODEM CELLULAR QUAD GPRS HSPA datasheet.pdf
RES 143K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf