API Delevan PTKM25R-30SM
PTKM25R-30SM picture photo
Mfg. Part Number
PTKM25R-30SM
Brief Description
FIXED IND 25UH 2.16A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
PTKM25R-30SM.pdf
Availability of PTKM25R-30SM
QUANTITY
PTKM25R-30SM Order Process
Ship out your order
Specifications of PTKM25R-30SM
Internal Part NumberEIS-PTKM25R-30SM
FamilyFixed Inductors
SeriesPTKMR-SM
Material - CoreFerrite
Inductance25µH
Tolerance±10%
Current Rating2.16A
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.440" L x 0.440" W (11.18mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTKM25R-30SM
Related LinksPTKM25, PTKM25R-30SM Datasheet, API Delevan Distributor
PTKM25R-30SM Details Description
Related parts for PTKM25R-30SM
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 49POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.050 WHITE 100' datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 9A LOSIDE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 250 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
SENSOR ASSEMBLY datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO HNG LVR datasheet.pdf