Infineon Technologies PTMA210452FL V1 R250
PTMA210452FL V1 R250 picture photo
Mfg. Part Number
PTMA210452FL V1 R250
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC AMP RF LDMOS 45W H34265-8
Datasheet Download
PTMA210452FL V1 R250.pdf
Availability of PTMA210452FL V1 R250
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTMA210452FL V1 R250 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTMA210452FL V1 R250
Internal Part NumberEIS-PTMA210452FL V1 R250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.9GHz ~ 2.2GHz
P1dB-
Gain28dB
Noise Figure-
RF TypeW-CDMA
Voltage - Supply-
Current - Supply-
Test Frequency-
Package / CaseH-34265-8
Supplier Device PackageH-34265-8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTMA210452FL V1 R250
Related LinksPTMA210452, PTMA210452FL V1 R250 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
PTMA210452FL V1 R250 Details Description
Related parts for PTMA210452FL V1 R250
FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TOOL METAL WIRE EXTRACTOR datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf