Vishay Thin Film PTN1206E1432BST1
PTN1206E1432BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E1432BST1
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E1432BST1.pdf
Availability of PTN1206E1432BST1
QUANTITY
PTN1206E1432BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E1432BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E1432BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E1432BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E1432BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E1432BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E1432BST1
EVAL MOD FOR ADS5102 datasheet.pdf
SWITCH SIGNAL INDICATOR ILLM GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN POWER MALE 47POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CLASS 1 BLTOOTH 2.1+EDR MODULE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf