ITT Cannon, LLC SNLM-P-S50-25L-GN
SNLM-P-S50-25L-GN picture photo
Mfg. Part Number
SNLM-P-S50-25L-GN
Brief Description
CONN STR PLUG SET SCRW PIN GRN
Datasheet Download
SNLM-P-S50-25L-GN.pdf
Availability of SNLM-P-S50-25L-GN
QUANTITY
SNLM-P-S50-25L-GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SNLM-P-S50-25L-GN
Internal Part NumberEIS-SNLM-P-S50-25L-GN
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSet Screw
Contact Finish Thickness-
Current Rating250A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNLM-P-S50-25L-GN
Related LinksSNLM-P-S, SNLM-P-S50-25L-GN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
SNLM-P-S50-25L-GN Details Description
Related parts for SNLM-P-S50-25L-GN
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 5MFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
RES MO 1W 2.4 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 72MC 10NS 48CSBGA datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf