Vishay Thin Film PTN1206E4532BST1
PTN1206E4532BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E4532BST1
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E4532BST1.pdf
Availability of PTN1206E4532BST1
QUANTITY
PTN1206E4532BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E4532BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E4532BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E4532BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E4532BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E4532BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E4532BST1
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 8VC 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf