Vishay Thin Film PTN1206E9881BST1
PTN1206E9881BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E9881BST1
Brief Description
RES SMD 9.88K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E9881BST1.pdf
Availability of PTN1206E9881BST1
QUANTITY
PTN1206E9881BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E9881BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E9881BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E9881BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E9881BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E9881BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E9881BST1
IDC CABLE - AKR50B/AE50G/APK50B datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC PROCESSOR AUDIO DGTL 20DIP datasheet.pdf
IC FPGA 204 I/O 484BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 26POS datasheet.pdf
PRESSURE MODULE 0 TO 100 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf