Sullins Connector Solutions RMC50DRTS-S734
RMC50DRTS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RMC50DRTS-S734
Datasheet Download
RMC50DRTS-S734.pdf
Availability of RMC50DRTS-S734
QUANTITY
RMC50DRTS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC50DRTS-S734
Internal Part NumberEIS-RMC50DRTS-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC50DRTS-S734
Related LinksRMC50DR, RMC50DRTS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC50DRTS-S734 Details Description
Related parts for RMC50DRTS-S734
RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC PLD 8MC 10NS 28PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 100NS 32PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL WHITE 60"L X 36"W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 930mA (Flash) Camera Flash 16-DSBGA (2.12x2.50) datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 3+GND 3A M20 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf