NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PTN3342D,118
PTN3342D,118 picture photo
Mfg. Part Number
PTN3342D,118
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC HS DIFF LINE RECEIVER 16SOIC
Datasheet Download
PTN3342D,118.pdf
Availability of PTN3342D,118
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTN3342D,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN3342D,118
Internal Part NumberEIS-PTN3342D,118
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeReceiver
ProtocolLVDS
Number of Drivers/Receivers0/4
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN3342D,118
PTN3342D,118 Details Description
Related parts for PTN3342D,118
BOX ABS BLACK 4.15"L X 2.4"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IGBT ASSY H-BRIDGE 1200V 200A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL ST datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 34POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf