Amphenol Industrial PTS06UWBSB2-14-18P-LC
PTS06UWBSB2-14-18P-LC picture photo
Mfg. Part Number
PTS06UWBSB2-14-18P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
PTSE 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PTS06UWBSB2-14-18P-LC.pdf
Availability of PTS06UWBSB2-14-18P-LC
QUANTITY
PTS06UWBSB2-14-18P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of PTS06UWBSB2-14-18P-LC
Internal Part NumberEIS-PTS06UWBSB2-14-18P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTS06UWBSB2-14-18P-LC
Related LinksPTS06UWBSB, PTS06UWBSB2-14-18P-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTS06UWBSB2-14-18P-LC Details Description
Related parts for PTS06UWBSB2-14-18P-LC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 475K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf