NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PTVS24VS1UTR,115
PTVS24VS1UTR,115 picture photo
Mfg. Part Number
PTVS24VS1UTR,115
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123W
Datasheet Download
PTVS24VS1UTR,115.pdf
Availability of PTVS24VS1UTR,115
QUANTITY
PTVS24VS1UTR,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTVS24VS1UTR,115
Internal Part NumberEIS-PTVS24VS1UTR,115
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.3A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 185°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTVS24VS1UTR,115
PTVS24VS1UTR,115 Details Description
Related parts for PTVS24VS1UTR,115
SWITCH ROTARY 4P-6POS OPEN 28V datasheet.pdf
SCREW TERMINL WIRING 27POS FWT27 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST3.0 30 SAU datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
TERM SPLICE 1" datasheet.pdf