NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PTVS45VP1UP,115
PTVS45VP1UP,115 picture photo
Mfg. Part Number
PTVS45VP1UP,115
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD128
Datasheet Download
PTVS45VP1UP,115.pdf
Availability of PTVS45VP1UP,115
QUANTITY
PTVS45VP1UP,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTVS45VP1UP,115
Internal Part NumberEIS-PTVS45VP1UP,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)