Panduit PUM-100-C30
PUM-100-C30 picture photo
Mfg. Part Number
PUM-100-C30
Manufacturer
Product Category
Cable Ties - Holders and Mountings
Brief Description
CABLE TIE PUSH UMBRELLA MOUNT
Datasheet Download
PUM-100-C30.pdf
Availability of PUM-100-C30
QUANTITY
PUM-100-C30 Order Process
Ship out your order
Specifications of PUM-100-C30
Internal Part NumberEIS-PUM-100-C30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductWire Management Accessories
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties - Holders and Mountings
Series-
TypeSingle Opening
Mounting TypePush In - Ribbed Shaft
Size / Dimension0.64" Dia x 0.66" H (16.2mm x 16.9mm)
For Use With/Related ProductsM, I, S Ties
MaterialNylon, Heat Stabilized for Temperatures up to 239°F
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PUM-100-C30
Related LinksPUM-1, PUM-100-C30 Datasheet, Panduit Distributor
PUM-100-C30 Details Description
Related parts for PUM-100-C30
CAP CER 2200PF 100V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC SEQUENCER RESET PB 5V 8-USOP datasheet.pdf
BATT PACK 8.4V 5/4AAA NIMH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SBC 3.5" ATOM N455 DDR3 LVDS LAN datasheet.pdf