Eaton (formerly Cooper Bussmann) PV-160A-2XL-B-15
PV-160A-2XL-B-15 picture photo
Mfg. Part Number
PV-160A-2XL-B-15
Brief Description
FUSE 160A 1500V 2XL PV BOLT-IN V
Datasheet Download
PV-160A-2XL-B-15.pdf
Availability of PV-160A-2XL-B-15
QUANTITY
PV-160A-2XL-B-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV-160A-2XL-B-15
Internal Part NumberEIS-PV-160A-2XL-B-15
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV-160A-2XL-B-15
Related LinksPV-160A-, PV-160A-2XL-B-15 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
PV-160A-2XL-B-15 Details Description
Related parts for PV-160A-2XL-B-15
CAP POLYMER 220UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC VCXO CLK JITTER ATTEN 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 256FGBGA datasheet.pdf
LED 5MM BI-LEVEL BLUE,Y/G datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
DIE SET 250 MCM datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 4BIT 12UQFN datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf