ITT Cannon, LLC PV75W18-11S
PV75W18-11S picture photo
Mfg. Part Number
PV75W18-11S
Brief Description
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SKTS
Datasheet Download
PV75W18-11S.pdf
Availability of PV75W18-11S
QUANTITY
PV75W18-11S Order Process
Ship out your order
Specifications of PV75W18-11S
Internal Part NumberEIS-PV75W18-11S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Shell Size - Insert18-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV75W18-11S
Related LinksPV75W, PV75W18-11S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
PV75W18-11S Details Description
Related parts for PV75W18-11S
KIT TRIM POT 3296X SER 15 VALUES datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 16GB datasheet.pdf
IC CIRCUIT SAMPLE-N-HOLD 8-UDFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 5POS 5.08MM datasheet.pdf
SL-RLO30CC (PLASTIC) 3NC, QD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf