TE Connectivity Raychem Cable Protection PVF-318097-10-9
PVF-318097-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
PVF-318097-10-9
Datasheet Download
PVF-318097-10-9.pdf
Availability of PVF-318097-10-9
QUANTITY
PVF-318097-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVF-318097-10-9
Internal Part NumberEIS-PVF-318097-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesPVF
Packaging10000 per Pkg
Label TypeDie-Cut
Label Size1.25" x 0.38" (31.8mm x 9.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVF-318097-10-9
PVF-318097-10-9 Details Description
Related parts for PVF-318097-10-9
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 1.75K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 26POS datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 25.59"L X 25.59"W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf