TE Connectivity Raychem Cable Protection PVF-318097-10-9
PVF-318097-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
PVF-318097-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
PVF-318097-10-9.pdf
Availability of PVF-318097-10-9
QUANTITY
PVF-318097-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVF-318097-10-9
Internal Part NumberEIS-PVF-318097-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesPVF
Packaging10000 per Pkg
Label TypeDie-Cut
Label Size1.25" x 0.38" (31.8mm x 9.7mm)
ColorWhite
MaterialPolyvinyl Fluoride
For Use With/Related ProductsT308S Thermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVF-318097-10-9
PVF-318097-10-9 Details Description
Related parts for PVF-318097-10-9
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
XFRMR 1CT:1CT 1.20MH T/H datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 800 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
C CLOCK GENERATOR 20-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf