TE Connectivity Raychem Cable Protection PVF190319WE2.5
PVF190319WE2.5 picture photo
Mfg. Part Number
PVF190319WE2.5
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
PVF190319WE2.5.pdf
Availability of PVF190319WE2.5
QUANTITY
PVF190319WE2.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVF190319WE2.5
Internal Part NumberEIS-PVF190319WE2.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesPVF
Packaging2500 per Pkg
Label TypeDie-Cut
Label Size1.9" x 3.19" (48.3mm x 81mm)
ColorWhite
MaterialPolyvinyl Fluoride
For Use With/Related ProductsT308S Thermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVF190319WE2.5
Related LinksPVF1903, PVF190319WE2.5 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
PVF190319WE2.5 Details Description
Related parts for PVF190319WE2.5
RES SMD 32.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A SOT25 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10M OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC P600 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
1016 TB RIS CLA BACK/R datasheet.pdf
BLADE LOWER SHEAR datasheet.pdf
COUPLER 10 DB 12.4-18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.033UF RADIAL datasheet.pdf
FUSE SIZE 2 AM 400A 500V datasheet.pdf