Murata Electronics North America PVG3G101C01ROO
PVG3G101C01ROO picture photo
Mfg. Part Number
PVG3G101C01ROO
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PVG3G101C01ROO.pdf
Availability of PVG3G101C01ROO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PVG3G101C01ROO Order Process
Ship out your order
Specifications of PVG3G101C01ROO
Internal Part NumberEIS-PVG3G101C01ROO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PVG3G101C01ROO today.
SeriesPVG3G101
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PVG3G101C01ROO
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPVG3G10, PVG3G101C01ROO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PVG3G101C01ROO Details Description
Related parts for PVG3G101C01ROO
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT CORD MINI 5POS MALE datasheet.pdf
IC M-LVDS LINE DVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD IOUT 52-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TOWER SYSTEM MODULE VF65GS10 datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3736EUF datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD datasheet.pdf