Panduit PVL100BY-S-Y
PVL100BY-S-Y picture photo
Mfg. Part Number
PVL100BY-S-Y
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
MARKER LETTER OUTDOOR S
Datasheet Download
PVL100BY-S-Y.pdf
Availability of PVL100BY-S-Y
QUANTITY
PVL100BY-S-Y Order Process
Ship out your order
Specifications of PVL100BY-S-Y
Internal Part NumberEIS-PVL100BY-S-Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLabels, Labeling
Series-
PackagingSheet
TypeLabel
Label Type-
Label Size1.50" L x 0.88" W (38.1mm x 22.4mm)
MaterialVinyl
ColorBlack Legend, Yellow Background
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVL100BY-S-Y
Related LinksPVL100, PVL100BY-S-Y Datasheet, Panduit Distributor
PVL100BY-S-Y Details Description
Related parts for PVL100BY-S-Y
JUMPER-H1507TR/A3049R/X 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 26SKT CRIMP datasheet.pdf
HSD 8 X 25 OPEN END BP datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO RLLR LVR datasheet.pdf