Murata Electronics North America PVM4A104C01B00
PVM4A104C01B00 picture photo
Mfg. Part Number
PVM4A104C01B00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PVM4A104C01B00.pdf
Availability of PVM4A104C01B00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PVM4A104C01B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVM4A104C01B00
Internal Part NumberEIS-PVM4A104C01B00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PVM4A104C01B00 today.
SeriesPVM4A104
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PVM4A104C01B00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPVM4A10, PVM4A104C01B00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PVM4A104C01B00 Details Description
Related parts for PVM4A104C01B00
FIXED IND 680UH 640MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-SOIC datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HIGH FLEX T-BEAM 2.2MM M4 10 M datasheet.pdf