Panduit PW50FR-TY
PW50FR-TY picture photo
Mfg. Part Number
PW50FR-TY
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
.5012.7MM PANWRAP NATURAL 200 FT
Datasheet Download
PW50FR-TY.pdf
Availability of PW50FR-TY
QUANTITY
PW50FR-TY Order Process
Ship out your order
Specifications of PW50FR-TY
Internal Part NumberEIS-PW50FR-TY
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PW50FR-TY
Related LinksPW50, PW50FR-TY Datasheet, Panduit Distributor
PW50FR-TY Details Description
Related parts for PW50FR-TY
CONN S.FL2 RCPT STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB FP datasheet.pdf
IC 8CH ANALOG SWITCH 48LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf