Bulgin PX0410/12S/4550
PX0410/12S/4550 picture photo
Mfg. Part Number
PX0410/12S/4550
Brief Description
CONN HSNG PLUG INLINE 12POS SKT
Datasheet Download
PX0410/12S/4550.pdf
Availability of PX0410/12S/4550
QUANTITY
PX0410/12S/4550 Order Process
Ship out your order
Specifications of PX0410/12S/4550
Internal Part NumberEIS-PX0410/12S/4550
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX0410/12S/4550
Related LinksPX0410/, PX0410/12S/4550 Datasheet, Bulgin Distributor
PX0410/12S/4550 Details Description
Related parts for PX0410/12S/4550
RES SMD 6.8K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 3.1A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS MATE-N-LOK NATL datasheet.pdf
CAP MICA 10000PF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 1.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN PLUG IDC 50POS datasheet.pdf
UM 25 X 49 SPECIAL MAT C/O LT SD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf