Bulgin PX0411/08S/5560
PX0411/08S/5560 picture photo
Mfg. Part Number
PX0411/08S/5560
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 8POS SKT
Datasheet Download
PX0411/08S/5560.pdf
Availability of PX0411/08S/5560
QUANTITY
PX0411/08S/5560 Order Process
Ship out your order
Specifications of PX0411/08S/5560
Internal Part NumberEIS-PX0411/08S/5560
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions8
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX0411/08S/5560
Related LinksPX0411/, PX0411/08S/5560 Datasheet, Bulgin Distributor
PX0411/08S/5560 Details Description
Related parts for PX0411/08S/5560
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 560MA 380 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX4M STR PF datasheet.pdf
IC FPGA 574 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf