Bulgin PX0411/12P/3035
PX0411/12P/3035 picture photo
Mfg. Part Number
PX0411/12P/3035
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS PIN
Datasheet Download
PX0411/12P/3035.pdf
Availability of PX0411/12P/3035
QUANTITY
PX0411/12P/3035 Order Process
Ship out your order
Specifications of PX0411/12P/3035
Internal Part NumberEIS-PX0411/12P/3035
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX0411/12P/3035
Related LinksPX0411/, PX0411/12P/3035 Datasheet, Bulgin Distributor
PX0411/12P/3035 Details Description
Related parts for PX0411/12P/3035
RES SMD 13 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
REGULATOR 15.0V 3A 550KHZ HZ HT datasheet.pdf
IC HEX INVERTER LV CMOS 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 6"L X 4"W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
QFN-52 STENCIL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.425W datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf