Bulgin PX0411/12S/3035
PX0411/12S/3035 picture photo
Mfg. Part Number
PX0411/12S/3035
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS SKT
Datasheet Download
PX0411/12S/3035.pdf
Availability of PX0411/12S/3035
QUANTITY
PX0411/12S/3035 Order Process
Ship out your order
Specifications of PX0411/12S/3035
Internal Part NumberEIS-PX0411/12S/3035
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions12
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX0411/12S/3035
Related LinksPX0411/, PX0411/12S/3035 Datasheet, Bulgin Distributor
PX0411/12S/3035 Details Description
Related parts for PX0411/12S/3035
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC datasheet.pdf
IC MPU EP7 90MHZ 208LQFP datasheet.pdf
CONN MALE COAX VERT PCB GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC GATE DRIVER HALF BRIDGE 10LLP datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR V/PEGS V-0 /DH 2C datasheet.pdf
CONN HOUSING GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf