Bulgin PX0413/12S
PX0413/12S picture photo
Mfg. Part Number
PX0413/12S
Brief Description
CONN HSNG RCPT JAM NUT 12POS SKT
Datasheet Download
PX0413/12S.pdf
Availability of PX0413/12S
QUANTITY
PX0413/12S Order Process
Ship out your order
Specifications of PX0413/12S
Internal Part NumberEIS-PX0413/12S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions12
Contact Size-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX0413/12S
Related LinksPX041, PX0413/12S Datasheet, Bulgin Distributor
PX0413/12S Details Description
Related parts for PX0413/12S
RES SMD 36K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A TO220F datasheet.pdf
KIT F/OPTIC SPLICE UNIVERSAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 25W datasheet.pdf
LED MIN YEL PMI 24V W/ CONN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf