Pericom Semiconductor Corp. PXC500011
PXC500011 picture photo
Mfg. Part Number
PXC500011
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
PXC500011.pdf
Availability of PXC500011
QUANTITY
PXC500011 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXC500011
Internal Part NumberEIS-PXC500011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ PX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXC500011
Related LinksPXC5, PXC500011 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
PXC500011 Details Description
Related parts for PXC500011
CONN HEADER 42POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
V/T REC PWRBLADE datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 12V 83MA OUT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
VARISTOR 815V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
440UF 40V 20X43 105C AXI datasheet.pdf