Bulgin PXM6010/16P/CR/0910/SN
PXM6010/16P/CR/0910/SN picture photo
Mfg. Part Number
PXM6010/16P/CR/0910/SN
Brief Description
CONN HSNG PLUG FLEX 16POS PIN
Datasheet Download
PXM6010/16P/CR/0910/SN.pdf
Availability of PXM6010/16P/CR/0910/SN
QUANTITY
PXM6010/16P/CR/0910/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6010/16P/CR/0910/SN
Internal Part NumberEIS-PXM6010/16P/CR/0910/SN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules6000 Series Metal and Plastic Push-Pull Connectors
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6010/16P/CR/0910/SN
Related LinksPXM6010/16P, PXM6010/16P/CR/0910/SN Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6010/16P/CR/0910/SN Details Description
Related parts for PXM6010/16P/CR/0910/SN
CONN SOCKET 2-FB 24POS 4ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 28MM datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 30' CRIMP N-BNC datasheet.pdf
CARD GUIDE SGL SIDE SNAPIN 5" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 12W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf