Bulgin PXM7010/10S/CR/0709
PXM7010/10S/CR/0709 picture photo
Mfg. Part Number
PXM7010/10S/CR/0709
Brief Description
CONN HSG PLUG FLEX 10POS SKTS
Datasheet Download
PXM7010/10S/CR/0709.pdf
Availability of PXM7010/10S/CR/0709
QUANTITY
PXM7010/10S/CR/0709 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7010/10S/CR/0709
Internal Part NumberEIS-PXM7010/10S/CR/0709
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7010/10S/CR/0709
Related LinksPXM7010/1, PXM7010/10S/CR/0709 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7010/10S/CR/0709 Details Description
Related parts for PXM7010/10S/CR/0709
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 4SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-MSOP-EP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 20 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 48POS datasheet.pdf